שוק הפשפשים ומזחלת השלג

 


מזלחת שלג שהפכה לספסל

אחרי שלוש שנים בהם ניסיתי לעשות הכל, ובעיקר לעבוד במשרה מלאה בתפקיד בכיר ובמקביל להקים עסק, התגברתי על כל החששות (הם לא נעלמו, פשוט החלטתי שצריך, עם ולמרות החששות) וסוף סוף יצאתי לעצמאות…

הרבה לפני שהחלטתי ללמוד עיצוב פנים אהבתי לעצב אך בעיקר ליצור דברים במו ידי. לשפץ, לעצב, לצבוע.

ביום ראשון נפגשנו, לילך ואני, לעבוד. בחרנו להפגש בשוק הפשפשים ביפו. כך נוכל לשלב גם עבודה באחד מבתי הקפה בשוק וגם סיור בחנויות העיצוב במקום.

בסוף פגישתנו נשאר לי מעט זמן לעוד הסתובבויות עצמאיות. עברתי ברחובות השוק, ובין הרוכלים בתוכו…ניכר כי מספר המבקרים בזמנים אלה פחת. גם הרוכלים מוכנים להוריד את המחירים באופן משמעותי כדי למכור.

הגעתי לחנות שנקראית VINTAGE. ריהוט עתיק משופץ ברמת גימור גבוהה. שוטטתי בין ספריות, שידות, ספות וכורסאות עתיקות עד שהגעתי לקצה החנות. בפינה מעט חשוכה התגלתה בפני ערימת מזחלות שלג ישנות מעץ. קצת נוסטלגיה…בכל זאת גדלתי בארץ מושלגת ומזחלות אלה זכורות לי היטב משנות ילדותי…כל מה שהיה חסר זה חבל שהיה קשור במזחלות שלנו בקצה הידיות כדי לאפשר לנו לנווט ימינה ושמאלה.


מזחלות מקור

 

כמובן שלא הצלחתי לעמוד בפניהן, ובפרט כשהמוכר הציע לי את אחת מהן, עם פגמים מעטים בחלק של הידיות אותן ניתן לתקן בקלות, במחיר רצפה. כך, לאחר כעשר דקות, יצאתי מהחנות ומזחלת שלג מעץ בידי!

בדרך שלחתי את בעלי היקר לקנות חבל דייגים לעיטוף הידיות הפגומות ולאחר שהילדים נכנסו למיטות יצאתי לדרך – להפוך את המזחלת לספסל ישיבה לילדים.

מצאתי חתיכות עור הפוך שקיבלתי מחמותי לאחר ריפוד כורסא שרכשו וצבע ירוק שיתאים לקיר הירוק שבפינת האוכל.

וכך, לאחר כשעה עבודה נולד לו ספסל מזחלת חדש וחמוד.

 


מזחלת שלג שהפכה לספסל לילדים